Sepette ürün yok.

KAMPANYALAR

24 Ayar Altın Yakut Zümrüt Taşlı El İşi Gümüş Yüzük
Bu ürünümüzden yalnızca bir ad...
urunler/82672_Resim 022.jpg
299 TL
Yakut Zümrüt Taşlı El İşçiliği Gümüş Bayan Yüzük
Özel kesim zümrüt taşlı ve ufak yak...
urunler/67074_Yakut Zümrüt Taşlı El İşçiliği Gümüş Bayan Yüzük.jpg
279 TL
El İşçiliği Yakut Zümrüt Taşlı Bayan 3'lü Takım

Tamamiyle el emeği göz nuru bu takımd...
urunler/3106_El isi yakut zumrut takım.jpg
479 TL
El İşçiliği Yakut Taşlı Erkek Gümüş Yüzük
El işçiliği yakut taşlı 925 ayar güm&u...
urunler/6031_el işi yakut yüzük 4 fotoşok.jpg
249 TL
Damla Kehribar 33'lük. 925 ayar gümüş püskül.
Arpa kesim 33'lük damla kehribar tesbih.P&uum...
urunler/40636_damla kehribar.jpg
475 TL
Kesme Onix Taşlı Erkek Yüzük
925 ayar gümüş kesme onix taşlı erkek y&...
urunler/45318_kesme onix tasli erkekyuzuk.JPG
79 TL
Hasır Motifli Erkek Yüzük
Hasır ve yıldız motifli sarı kısmı bronz erkek g&u...
urunler/93721_hasır yılsız erkek yüzük.JPG
99 TL
Zirkon Taşlı Ay Yıldız Erkek Yüzük
Ay ve yıldız motifli bu ürünümü...
urunler/21775_ay yıldız zirkon erkek yüzük.JPG
75 TL
Düz Siyah Onix Taşlı Erkek Yüzük
Siyah düz onix taşlı taş duvar desenli 925 ay...
urunler/12156_duvar onix erkek yüzük.JPG
79 TL
Siyah Kesme Onix Taşlı Erkek Yüzük
Oval siyah kesme onix taşlı erkek yüzük ...
urunler/68212_oval onix taşlı erkek yüzük.JPG
55 TL


GÜMÜŞ TAKI

 
   Gümüş takılar ürün yelpazesi ve özgünlüğü açısından altına nazaran daha geniş bir ürün çeşitliliğine sahiptir. Çünkü altın aynı zamanda bir yatırım aracı olarak kullanılmaktadır. Altın bu özelliğinden dolayı yeni bir tarz veya moda oluşturma anlamında gümüşe nazaran eksik kalmaktadır. Tarz veya moda oluşturma çabası altının fiyatının yüksek olmasına bağlı olarak bu anlamda girişilicek çabaları baltalamaktadır. Maliyetlerin yüksek olması yeni oluşturmak istenilen tarzda veya modada eğer başarılı olunmazsa zararında yüksek olacağı anlamına gelir. Eğer dikkat edilirse öncelikle gümüşte tutunmayı ve piyasanın beğenisini kazanmayı başarmış ürünler daha sonra altın sektöründe kullanılmaya başlanmaktadır. Gümüşün ustalara sağlamış olduğu bu maliyet avantajı altına nazaran gümüşü ; sınırları olmayan bir ürün çeşitliliği ve özgünlük yakalaması açısından ön plana çıkarmaktadır. Aynı mantıkla hareket edip o zaman bijuteri takılar da aynı avantajı gümüşten almaktadır şeklinde bir düşünce tarzına girmek bijuterinin el işçiliği olmadağı dolayısıyla sanatsal bir boyut taşımadığının bilinmemesinden ortaya çıkan hatalı bir eleştiridir. Ayrıca bijuteri insanlara alerjik anlamda ; herkese olmasa bile büyük bir çoğunluğa zarar vermektedir.

  Aksesuar olarak kullanılan takı çeşitleri yapılan bilimsel araştırmalar neticesinde insanlık tarihinin ilk dönemlerine kadar uzanmakta ve farklı coğrafyalara ve o bölgenin kültürel normlarına göre şekillenmektedir. Hatta aynı kültürel normlara göre takıların yapıldığı maddeler veya bir başka deyişle takı olabilecek öneme sahip maddelere göre değişiklik göstermektedir. Bir bölge sadece altını tercih ederken bir başka bölge vahşi hayvan dişlerini takı amacıyla kullanmıştır. İnsanların takılacak değere haiz gördükleri maddelerin farklılık göstermesi onlara olan ulaşımlarıyla alakalıdır. Başka bir deyişle bir şeyi elde etmek ne kadar zor ise insanlar tarafından ona atfedilen kıymet de o kadar yüksek olmuştur. Günümüzde bu durum takının mevcut piyasa ekonimisine entegre edilmesiyle devamlılık göstererek ilerlemektedir. Bu günün bir avantajı çok büyük bir çeşide çok büyük kitlelerin ulaşması sağlanarak insanların takıya olan istekleri karşılanmaya çalışılmıştır.        
   Geçmiş dönemlerde mesela bir gümüş yüzüğe bir çiftçinin sahip olması ancak kendinden çok üst sınıflara mensup yaşayan bir insanın ihsanıyla mümkün olabilirken bu gün gelişen teknolojinin de yardımıyla ulaşabileceği bir gümüş dükkanına giderek bu isteğini gidermesi cebinde ; mesela 60-70 tl parası var ise son derece kolaydır. Benim babaannemin tek takısı evlenirken dedemin aldığı alyans ve yüz görümlüğü olarak taktığı Reşat altınından ibaretti 1988 yılına kadar. Bu yılda babamın gümüş takı işine başlamasıyla takı anlamında baya bir yüzü gülmüştür. Bu örneği vermemin sebebi insanların yaşadığı coğrafyalar veya zamanların yanında öncelikleride takı üzerinde önemli bir etkendir. Bu yıllara kadar memleketimizde yaşayan insanların büyük çoğunluğunun uğraşı hayati ihtiyaçlarını karşılamaktan ibaretti. Bu zamanlardan sonra gelişen kalkınma ve zengişleşmeden takı sektörüde nasibini almıştır. Özellikle gümüş sektörü yukarda belirttiğim mali ve ürün yelpazesinin genişliği anlamındaki nedenlerden ötürü öncelikli tercih sebebi haline gelmiştir. Gümüş takı alırken sadece takı almış olursunuz. Sizin gönlünüze , beğeninize , zerafetinize uyum sağlayacak veya renk katacak bir aksesuarı seçmek kişinin entellektüel kimliğinin yanında içinde bulunduğu ruh halininde bir göstergesidir. Gümüş takı sınırı olmayan ürün yelpazesi ve çeşitliliği ile takıyı ; takı takmanın keyfini yaşamak isteyen insanlar için muazzam bir tatmin aracıdır.....


Atatürk Bulv 97/59 Kızılay/Ankara
Tel : 0312 425 57 34
Gsm : 0532 449 65 95
Email: info@gumusbazaar.com
s